Kunda hariduselu bussituur28.11.2015

28. novembril avati üheks päevaks bussiliin, mis viis huvilised Kunda kandi endiste koolimajade asukohtadesse. Giididena osalesid Tiiu Raju, Aivi Parijõgi (Kunda küla kool) ja Kaido Veski (Virumaa Rahvaülikool).

Näha sai näiteks Kunda esimest lasteaeda ja 1895. aastal tehasetööliste lastele avatud koolimaja. Peatus tehti kohas, kus kunagi asus saksakeelne kool ametnike lastele, samuti käidi 1934. aastal valminud koolihoone asukohas. Pärast Kunda külas ja Kunda mõisas asunud koolidega tutvumist sõideti vaatama Sarapiku koolimaja asupaika Seljal.

Sõit kulges meeleolukalt – küsimiste, vastamiste ja aasimiste käigus sündis ka uusi ideid edaspidiseks. Näiteks mõte hariduseluga seotud paikade tähistamisest infotahvlitega.

Järgmine kord on samade peatustega bussiliin käigus eesoleval suvel, kui tähistame 230. aasta möödumist koolihariduse andmisest Kunda mail.